Mazidło żywokostowe jest bardzo skutecznym sposobem na:

  1. Schorzenia kręgosłupa – dzięki swoim właściwościom przeciwzapalnym i regeneracyjnym, korzeń żywokostu stosuje się w leczeniu bólów kręgosłupa oraz nerwobóli.
  2. Schorzenia stawów – żywokost jest skutecznym środkiem w walce z chorobami stawów, takimi jak zapalenie stawów czy choroba zwyrodnieniowa stawów.
  3. Otarcia – stosowanie maści z korzenia żywokostu na oparzenia i otarcia przyspiesza proces gojenia i łagodzi ból.
  4. Złamania – stosowanie okładów z korzenia żywokostu może pomóc w przyspieszeniu procesu gojenia złamanych kości.
  5. Zwichnięcia i stłuczenia – zastosowanie maści z korzenia żywokostu może pomóc w łagodzeniu bólu i obrzęku po urazach takich jak zwichnięcia i stłuczenia.
  6. Stany zapalne ścięgien – korzeń żywokostu może pomóc w łagodzeniu bólu i zapalenia ścięgien.
  7. Urazy kolana oraz innych stawów – dzięki właściwościom przeciwzapalnym i przeciwbólowym, żywokost jest skutecznym środkiem w leczeniu urazów kolana oraz innych stawów.
  8. Reumatyzm – stosowanie maści z korzenia żywokostu może pomóc w łagodzeniu bólu i zapalenia związanego z chorobą reumatyczną.
  9. Bóle mięśniowe – korzeń żywokostu może pomóc w łagodzeniu bólu mięśniowego i skurczów. Jest znakomita na bóle przeciążeniowe po dużym wysiłku fizycznym.
  10. Nawilżanie skóry – Ekstrakty z żywokostu mogą mieć właściwości nawilżające i wygładzające skórę. Mogą pomóc w zatrzymywaniu wilgoci w skórze, poprawie elastyczności i wygładzeniu drobnych linii i zmarszczek.
  11. Redukcja przebarwień i blizn.
  12. Profilaktyka odleżyn.
  13. Łuszczyca.
  14. Likwiduje obrzęki, przynosi ulgę w dolegliwościach spowodowanymi żylakami.
  15. Pomaga goić oparzenia wszelakiego typu.

W celu stworzenia najmocniejszego i najbardziej bogatego w substancje lecznicze mazidła uzywa się aż trzy wyciągi z korzenia żywokostu: wyciąg alkoholowy, macerat glicerynowy i macerat olejowy.

W efekcie otrzymujemy produkt najwyższej jakości który zawiera:

  1. Allantoinę: Jest to jedna z głównych substancji czynnych w żywokoście. Ma działanie przyspieszające gojenie się ran, stymulujące wzrost komórek skóry oraz łagodzące działanie przeciwzapalne.
  2. Cynk: Żywokost jest bogaty w cynk, który jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania skóry, włosów i paznokci. Cynk ma również działanie przeciwzapalne i przyspiesza proces gojenia.
  3. Krzem: Jest ważnym składnikiem strukturalnym skóry, włosów i paznokci. Żywokost zawiera krzem, który pomaga w utrzymaniu zdrowej skóry i włosów.
  4. Flawonoidy: Są to związki roślinne o działaniu przeciwutleniającym, które pomagają chronić skórę przed uszkodzeniami wywołanymi przez wolne rodniki.
  5. Fitosterole: To roślinne związki, które mają działanie przeciwzapalne i łagodzące. Pomagają wzmocnić barierę ochronną skóry i zmniejszyć podrażnienia.

Aby mazidło nie rozwarstwiło się podczas ekspozycji w temperaturze powyżej 25 stopni, dodaj też lanolinę a jako tłuszczu użyj dobrej jakości smalcu gęsiego który jest doskonałym przewodnikiem substancji aktywnych w głab tkane. Żywokost i lanolina mają swój specyficzny zapach, nie każdy go lubi, dlatego możesz dodać olejki eteryczne o różnych zapachach.

Pamiętaj, aby takie mazidło przechowywać w lodówce!